Hoved Kunst Christie’s har oppdatert auksjonskategoriene til det 20. og 21. århundre

Christie’s har oppdatert auksjonskategoriene til det 20. og 21. århundre

Hvilken Film Å Se?

Christies nye auksjonskategorier representerer et skifte i hvordan kunst identifiseres.Christie's

den unge paven episode 4

Auksjonshus har nylig mottatt utrolige oppryddinger: Christie's, i sitt første salg av NFT-kunst, klarte å gjøre et salg på $ 69 346 250 for Beeple's Everydays - The First 500 Days, og generelt har auksjonshus opplevd kvanteforskyvninger mens de prøvde å tilpasse seg de bare digitale begrensninger nødvendig av pandemien. Gitt disse enorme skiftene på ikke så kort tid, er det fornuftig at store auksjonshus vil tenke nytt over hvordan de går frem til ting, og det er akkurat det Christie ser ut til å gjøre. Denne uken ble det klart at for Christies kommende auksjoner i mai, ville store endringer være på plass: det Christie formelt refererte til som impresjonistiske og moderne og auksjoner etter krigen og samtiden vil nå falle inn under kategoriene Kunst fra det 20. århundre og kunst fra det 21. århundre.

Dette indikerer et stort skifte i måten kunst snakkes om og karakteriseres, spesielt hvis andre auksjonshus følger Christies ledelse og forlater kategoriene impresjonistiske og moderne og etterkrigstid og samtid. Mens Sotheby’s ikke umiddelbart returnerte Bragancas forespørsel om kommentar, er det klart at andre auksjonshus absolutt vil bli fascinert av endringen. Christies måte å gjøre ting på kan høres ut som om den klumper en haug med forskjellige stilarter sammen, men sett på en annen måte, blir navneendringen ren og stilistisk ved at den indikerer et før og etter.

Christie's, vi omfavner ånden til evolusjon og revolusjon, og skifter måten vi presenterer kunsten fra det 20. og 21. århundre på for å reflektere en ny dag, sa Alexander Rotter, nå styreleder for det 20. og 21. århundre kunst ved Christie's. i en uttalelse. Denne omveltningstiden har hatt en enorm innvirkning på kunstverdenen. Det har påvirket kunsten som skaper i dag, og har endret vår forståelse av fortidens kunst. Dette nye formatet lar oss bringe vårt nye fundne perspektiv videre til markedet på en spennende og dynamisk måte.

Artikler Du Måtte Like :