Hoved Kunst Originale kostymer fra 1960-tallet 'Batman' skal selges på auksjon

Originale kostymer fra 1960-tallet 'Batman' skal selges på auksjon

Hvilken Film Å Se?

Adam West som Batman og Burt Ward som Robin i Batman , 1966.Sølvskjermsamling / Hulton Archive / Getty Images

apper bare for å koble til

Det er interessant at mens pris og popularitet på kunstverk har fortsatt å skyte i været over hele verden, du hører kanskje ikke så mye lenger om samlere som samler ut-nisje - mennesker som bruker sine interesser og lagringsplass til å samle store trover av gjenstander som kanskje bare en liten gruppe ekstra entusiaster kan finne verdifulle. 17. desember slipper den amerikanske memorabilia-entusiasten John Azarian 200 gjenstander fra sitt enorme lager av popkultur-brac-a-brac fra det 20. århundre i en auksjon organisert av Profiler i historie . Azarian’s er en samling som inkluderer Lynda Carter’s Drømmedama kostyme, tunikaer brukt av rollebesetningsmedlemmene i originalen Star Trek serier og et par Batman- og Robin-kostymer som er tilsvarende fra deres opprinnelige 1960-serie. I dagens superhelt besatte kulturelle klima er det sistnevnte kostymer som genererer mest interesse, og forventes å selge for omtrent $ 200.000 .

I motsetning til blue-chip kunstverk av kjente kunstnere, som selges og byttes ut blant de veldig velstående i hovedsak som aksjer og obligasjoner, har Batman og Robin kostymer en så astronomisk sentimental verdi for Azarian at hans salg av kostymene kommer med en bestemt tilstand: han vil at de skal være sammen når de er kjøpt, som to engstelige valper fra samme kull. Jeg vil ikke bryte opp paret, sa Azarian til New York Post . De er det eneste komplette og originale paret i verden. Det er andre kostymer, men de mangler stykker, eller det er replikaer. Mine er 100 prosent autentiske.

Men selvfølgelig er Azarian's ubegrensede lidenskap for superheltrelaterte efemerer ikke unik. For bare to uker siden betalte en kjøper 1,26 millioner dollar for den første Marvel-tegneserieutgaven noensinne, som fortalte opprinnelseshistorien til Human Torch . Dette er fornuftig: ettersom de kollektive konsumerte kulturproduktene våre blir mer og mer begrenset til streamingtjenester, klamrer deharde fans seg til håndgripelige suvenirer som det pleide å være.

Artikler Du Måtte Like :